Mieszanka mineralno-asfaltowa

W przypadku stosowania masy bitumicznej w temperaturze otoczenia poniżej 50C zaleca się układanie i zagęszczanie masy w cienkich warstwach 20 mm. Mieszanka mineralno-asfaltowa na zimno przeznaczona jest do remontów cząstkowych nawierzchni, usuwania skutków przekopów i deformacji nawierzchni, uzupełniania nawierzchni wokół studzienek, progów, chodników. Mieszanka mineralno-asfaltowa na zimno, do remontów cząstkowych nawierzchni drogowych. IRR został opracowany w Wielkiej Brytanii przez specjalistów z International Division. Skrót IRR pochodzi od zastrzeżonej nazwy produktu asfalt na zimno.

Przed zastosowaniem mieszanki mineralno-asfaltowej remontowany ubytek należy dokładnie oczyścić z luźnych fragmentów nawierzchni oraz wszelkich zanieczyszczeń. Prawidłowo rozłożona zaprawa nie tworzy warstwy, a bardzo cienki na powierzchni, natomiast wnika nieco wgłąb wysuszonej i spękanej nawierzchni odświeżając ją i uszczelniając. Utworzona zaprawą okrywa uszczelniająca jest odporna na mechaniczne obciążenia i nawet w silnym nasłonecznieniu nie roztapia się i nie klei. Masy bitumiczne to mieszanki mineralno-asfaltowe, które składają się z kruszywa, lepiszcza bitumicznego i wypełniacza.

Ponadto, tuż po zakończonej naprawie, możliwe jest natychmiastowe użytkowanie powierzchni. Jest to szczególnie istotne, kiedy naprawiana jest często uczęszczana droga, a wyłączenie jej z ruchu na wiele godzin mogłoby powodować znaczne utrudnienia w ruchu. Wycofanie zgody nie zabrania serwisowi Ceneolokalnie.pl przetwarzania dotychczas zebranych danych.

W jaki sposób powstają masy bitumiczne, asfalty na zimno, podpatrzyliśmy u producenta asfaltu na zimno, w firmie z okolic Krakowa. Podstawowe składniki mas bitumicznych to kruszywo, lepiszcze i wypełniacz. Kruszywo odpowiadające za trwałość asfaltu to sypki materiał pozyskiwany ze skał lub syntetyczny. Lepiszcze w masie bitumicznej to bitum, czyli połączenie lepkich związków organicznych, zarówno cieczy, jak i substancji w postaci stałej. Charakterystyczną cechą masy bitumicznej składającej się m.in.

Dopiero po obliczeniu kosztów dostawy i przyjęciu ich przez zamawiającego, sprzedawca przystępuje do realizacji zamówienia. Masa służy do powierzchniowego uszczelniania nawierzchni bitumicznych. Uszczelnianie powierzchniowe nawierzchni bitumicznych. Tok Crete – szybkowiążąca masa naprawcza do płyt betonowych i nawierzchni z betonów cementowych.

Mieszanka mineralno-asfaltowa może być magazynowana na wolnym powietrzu w stanie luźnym i zapakowana przez dłuższy okres czasu i nie traci swoich właściwości, pozostając przydatną do użycia. Worki po 25 kg to niejedyna forma, w jakiej sprzedawana jest masa asfaltowa na zimno. Cena mieszanki może zostać obliczona indywidualnie. Masa zakupiona luzem może zostać dostarczona w wygodny dla Państwa sposób lub odebrana osobiście. W tym celu należy skontaktować się z naszymi przedstawicielami, którzy przygotują wycenę zlecenia i poinformują o możliwościach zakupu.