Rzymskokatolicka Parafiia Matki Bożej Różańcowej

W Rybniku – Niedobczycach

ul. Górnośląska 129 | 44-270 | Rybnik
REGON: 365259650 | NIP: 6423196918


Chrystus powierzając z krzyża Maryję jako naszą Matkę, pragnął abyśmy swoje życie tu na ziemi przeżywali razem z Nią. Aby to Ona, Maryja była Pośredniczką łask między swymi dziećmi, a Wszechmocnym Bogiem.  Są miejsca na ziemi, które nieustannie tę prawdę nam przypominają, abyśmy nie zagubili się w sprawach doczesnych i nie zbłądzili z drogi prowadzącej do domu Ojca.

Jednym z takich miejsc jest nasza Parafia Matki Bożej Różańcowej w Rybniku, przy os. Wrębowa. Mimo iż mury Kościoła widzialnego nadal jeszcze się tworzą, my już stanowimy Kościół duchowy, tworzymy niewidzialną wspólnotę serc, budujemy ŻYWY KOŚCIÓŁ.

Od 16 października 2012 roku mamy Kaplicę, w której gromadzimy się na wspólnej modlitwie oraz Mszy świętej, sprawowanej w następującym porządku:

    – poniedziałek, środa, piątek: godz. 9.00
    – wtorek, czwartek, sobota: godz. 19.00
    – niedziela i święta: godz. 10.00, 15.00 i 20.0

W każdą czwartą sobotę miesiąca o godz. 19.00 sprawowana jest Msza św. w intencji chorych i cierpiących, a bezpośrednio po Mszy następuje adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.

Czwartki są w naszej Kaplicy dniem Nowenny Pompejańskiej; od godz. 17.15 odmawiamy trzy części Różańca, po którym jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, który adorujemy do Mszy św. czyli do godz. 19.00.
Kaplica gromadzi również młodzież na Mszach św. sprawowanych w ich intencji w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.00. Wprowadziliśmy również obchodzenie pierwszych sobót miesiąca, podczas których śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, modlimy się tajemnicą Różańca, którą rozważamy, uczestniczymy w Mszy św. wynagradzającej NMP.

    Działają grupy modlitewne, zawiązała się schola, podczas zgromadzeń liturgicznych posługuje grupa ministrantów.

   W naszej wspólnocie parafialnej działają ruchy apostolskie, organizowane są projekcje filmów, koncerty, rajdy rowerowe, pielgrzymki oraz wycieczki w wiele ubogacających duchowo miejsc.

       Ponadto podejmujemy się różnych nowych wyzwań na płaszczyźnie duchowej – nasza parafia ma swój profil na portalu społecznościowym Facebook, wydajemy nasz miesięcznik parafialny „Zbudowani słowem Maryi”, udało się nam wydać kalendarz ścienny na 2015 rok, mamy w planach wiele innych inicjatyw, do których zapraszamy wszystkie chętne i mające otwarte serca osoby.

    Cieszymy się z podjętego trudu budowy naszego Kościoła, w którym chcemy wielbić i wychwalać Boga. Pragniemy dalej kontynuować dzieła jakich się podjęliśmy – zarówno te realizowane na gruncie społecznym jak i w sferze duchowej. Wierzymy, że Boża Opatrzność nieustannie nas wspomaga a wielka Miłość Boża jednoczy nasze serca.